Siparişlerimde iade ya da değişim talebinde bulunabilir miyim?

 

Evet, tüm siparişleriniz için iptal ya da iade talebinde bulunabilirsiniz.

 

Siparişimi dağıtıma çıkmadan iptal edebilir miyim?

 

   Sipariş iptal talebinizi [email protected]  e-posta adresine ya da 0 (266) 2417602 numaralı telefona iletebilirsiniz.

 

Siparişim iptal edildiğinde param ne kadar sürede iade edilir?

 

İadeniz onaylandıktan sonra size bir e-posta gönderilir ve ürün bedelinizin geri ödemesi yapılır. Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin ekstrenize artı bakiye olarak yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilir. Bu süreç genel bir uygulama olup, selinbaltacioglu.com un müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Satın aldığım ürünü teslim aldım ama iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

 

İade koşulları çerçevesinde, siparişinizin size ulaştığı günden itibaren 3 gün içerisinde talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi [email protected] adresine ya da 0 (266) 2417602 numaralı telefona iletebilirsiniz. İade talebiniz en kısa zamanda işleme alınacaktır.

 

 

İade / Değişim Şartları

 

Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.


Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. **Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır
.


Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememekte ve bedeli geri ödenmemektedir.

 

Kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Eğer iade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise tutanak karşılığında kargo ücreti, firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. Karşı ödemeli kargolar kabul edilmeyecektir.

selinbaltacioglu.com' a bildirilmeden yapılan kargo gönderimlerinin ücreti müşteriye aittir. Çalışılan kargo firması haricinde bir kargo firması ile iade/değişim gönderimi yapılması durumunda, kargo ücreti tarafımızca karşılanamamaktadır. İade ve değişim taleplerinde ürün ayıplı değilse; kargo ücreti müşteriye aittir.

 

 

İade ve değişim taleplerinde kargo ücreti müşteriye aittir. Karşı ödemeli kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir.

 

İade / değişim yapacağınız ürünü gönderirken tarafımızca kesilen faturayı ürünle birlikte bize göndermeniz gerekmektedir. Faturası bize ulaşmayan ürünün değişimi ve iadesi yapılamaz.

İadesi onaylandığında işlemleriniz en kısa sürede başlatılacaktır.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

 

 


 Genel Garanti Koşulları Ve Garanti Şartların Detayları;

-Ürünlerin garanti süresi 2 (İki) yıldır. Ürünlerin garanti süresi ürünü / ürünleri satın alan son tüketici ürünleri internet sitesinden/ yetkili satıcıdan teslim aldıktan sonra başlayacaktır.
-Ürünün bütününü oluşturan tüm parçalar 2 (İki) yıl garanti kapsamı altındadır.
-Hareketli mekanizmaların garanti süresi 2 yıldır.
-Ürünün garanti süresinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Tamir süresi 30 (otuz) iş günüdür. Bu süre arızalı veya hasarlı ürünün üretici firmanın fabrikasına veya tamir istasyonuna ulaştığında başlayacaktır.
-Hasarlı ürünlerin bakımı ve onarımı garanti kapsamında yapılacaksa işçilik veya parça maliyeti talep edilmeyecektir.


Garanti Kapsamı Dışındaki Koşullar Ve Sebepler;
-Yetkili personel tarafından kullanım hatası sebebiyle meydana geldiği tespiti yapılan hasar ve arızalar,
-Ürünlerin müşteriye tesliminden sonraki, yükleme, boşaltma ve taşıma sırasında oluşan hasar ve arızalar,
-Yangın, sel, deprem, aşırı güneşe maruz kalma vb. gibi olaylardan oluşan hasar ve arızalar,
-Garanti ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara dikkat edilmemesinden kaynaklı hasar ve arızalar,
 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR